Главное меню
Реклама

`

«Агріко Україна» презентувала асортимент насіннєвої картоплі

Провідний постачальник насіннєвої картоплі голландської селекції — компанія «Агріко Україна» — провела презентацію всього асортименту сортів, зареєстрованих в Україні. Це було здійснено в польових умовах, на базі ФГ «Журавушка», що в Броварському районі Київської області.

Провідний постачальник насіннєвої картоплі голландської селекції — компанія «Агріко Україна» — провела презентацію всього асортименту сортів, зареєстрованих в Україні. Це було здійснено в польових умовах, на базі ФГ «Журавушка», що в Броварському районі Київської області.

Роко

Компанія «Агріко Україна» — давній і широко відомий постачальник насіннєвої картоплі, що спеціалізується на сортах селекції Agrico (Нідер­­ланди). На сьогодні компанія має в Україні  чотири демонстраційні центри — у Київській, Черкаській, Жи­­­томирській і Львівській областях, де її партнери­-сільгоспвиробники на своїх полях розмножують завезену з Ні­­­дерландів  еліту.  У кожному з цих центрів вирощується увесь асортимент сортів насіннєвої картоплі селекції Agrico, доступних в Україні. А це на сьогодні  18 сортів — більше, ніж у будь­-якого іншого постачальника на­­­сіннєвої картоплі іноземної селекції.
В одному з таких партнерських господарств — ФГ «Журавушка» —
4 серпня відбулася презентація сортів картоплі «Агріко Україна». Зібравши картоплярів-­професіоналів з усієї України, організатори продемонстрували насіннєву картоплю сортів селекції Agrico в реальних умовах — на полі, викопуючи зразки того чи іншого сорту просто на очах у присутніх.
Демонстрація всієї лінійки сортів Agrico, присутніх нині на українському ринку, почалася з ультраранніх Рі­­в’є­ри та Аріеля. Сорт Рів’єра на сьогодні визнаний в Україні як за­­­га­ль­­­­­но­­державний стандарт надранньої картоплі. Маючи високі смакові властивості, він на 45-­й день після появи сходів формує врожай на рівні 25 т/га. Цей показник був досягнутий на полях багатьох господарств Херсон­ської та Миколаївської областей. А відмінний смак (17–17,5% сухої речовини) спонукав багато підприємств швидкого харчування обрати саме Рів’єру. І на полі ФГ «Журавушка» сорт сформував по 10–12 бульб у кущі, загальною масою близько 1,5 кг.
Сорт Аріель не такий відомий, як попередній, але теж надранній і з таким самим вмістом сухої речовини. Відмінність цього сорту від поперед­нього — вологолюбність: свій ви­­­­со­кий потенціал урожайності (в середньому — 12 бульб у кущі) він проявляє лише в умовах достатнього зволоження і тому краще підходить для північних та центральних областей або ж для господарств, які можуть забезпечити зрошення.
За надранніми розташувалися типово ранні сорти. Імпала, сформувала по 12–14 великих бульб довгастої форми. До того ж, сорт виявився дуже смачним (на рівні Рів’єри) і дуже стійким до спеки, що дало змогу рекомендувати його для вирощування в усіх кліматичних зонах України на ґрунтах усіх типів — від піщаних до чорноземних.
Лінійку середньоранніх сортів відкрив сорт Мадлен, який лише проходить випробування в Україні. На даному полі картопля цього сорту ще продовжувала рости й наливатися. Викопані під час презентації бульби виявилися добре вирівняними за розміром і гарного товарного вигляду. Як показали випробування, сорт проявив високу стійкість до парші і гнилі, а також стійкість до посухи і високих температур.
Середньоранній сорт — Амороза (червоний з жовтою м’якоттю) — вже внесено до переліку перспективних. На цьому полі він сформував бульби переважно се­­­редні або великі (дрібних було зовсім небагато), що дає підстави говорити про високу врожайність. Окрім того, показав високі смакові якості та посухостійкість.
Середньостиглий сорт — уже білий — Фалука належить до нових: він лише другий рік проходить випробування. Директор «Агріко Україна» Микола Гордійчук, представляючи сорт, наголосив на тому, що Фалука характеризується високим вмістом сухої речовини, що забезпечує хороший смак та приваб­ливість цього сорту для переробки на картоплю ­фрі, а також досить тривалим терміном зберігання (без втрат до берез­­­ня — квітня).
Ще один середньостиглий сорт, який проходить випробування, — Арізона — сформував на полі подекуди по 22–27 (!) бульб у кущі, до того ж дуже зручних для пакування — гладеньких, дуже вирівняних за розміром і не надто видовжених, та ще й з високими смаковими якостями (17% сухої речовини). «Сорт дуже добре відгукується на удобрення і зрошення», — зазначив директор «Агріко Україна».
Сорт Марфона сформував у господарстві в середньому по десятку бульб у кущі, переважно великих, 2–3 з яких виявлялися дуже великими. У попередні роки сорт забезпечував урожай в середньому 32 т/га, а також відзначився дуже високими смаковими якостями і стійкістю до спеки, навіть на Херсонщині і в Криму.
Середньостиглий сорт Провенто сформував невелику кількість бульб — по 8–10 у кущі, зате доволі великих, що дає підстави господарству сподіватися на врожайність цього сорту на рівні 38–40 т/га. На поливі Провенто формував в Україні врожайність до 50 т/га. Інші особливості сорту: висока стійкість до хвороб, зокрема фітофторозу, і придатність для переробки на картопляні пластівці та картопляне борошно.
Далі гостям продемонстрували надзвичайно популярний в нашій країні сорт Санте. Секрет його популярності — у надзвичайній стійкості до хвороб і вірусів (завдяки цьому в Нідерландах він займає значну частку насаджень органічної картоплі), а також в універсальності (він придатний і до переробки на картоплю­ фрі та чіпси) та високих смакових якостях: за вмісту сухої речовини до 20% цей сорт був еталоном смаку до появи Рів’єри. Представники «Агріко Україна» звернули увагу на те, що для дуже доброго зберігання сорт вимагає пониженої температури  (близько 2…3°С).
Бульби середньостиглого червоного сорту Кондор вийшли одними з найбільших — по 6–8 у кущі, зате кожна масою близько 200 г. Відтак разом з Пікассо він ділить пальму першості з урожайності серед середньостиглих — 50–55 т/га. Сорт стійкий до фітофторозу, добре переносить спеку і рекомендується для вирощування по всій території України.
Сорт Курода багато в чому схожий на Кондор — така сама невелика кількість бульб (по 8–10 у кущі) і висока стійкість до спеки. Разом з тим цей сорт має дещо вищий кущ і кращі смакові якості (на 1% більше сухої речовини). Окрім того, сорт характеризується вирівняністю, гарним товарним виглядом бульб і стійкістю до хвороб. Причому, як розповів
М. Гордійчук, у разі збільшення площі живлення окремого куща урожайність ще зростає. Тому цей сорт можна сміливо вирощувати за міжрядь 90 см.
Далі картоплярам продемонстрували стійкі до посухи і спеки (що дуже актуально за нинішніх змін клімату) середньостиглі сорти, які лише проходять випробування в нашій країні. Пекаро з рожевою шкіркою і жовтою м’якоттю випробовується другий рік, червоний сорт Розаголд — перший. Останній дуже зацікавив присутніх. На полі, де відбувалася презентація, сорт сформував від 12–14 до 32 (!) бульб у кущі, дуже вирівняних, гарного товарного вигляду (ніякої парші) і правильної круглої форми, яка полегшує процес переробки, очищення, сортування і пакування картоплі. Білий сорт Дітта проявив себе як дуже зручний для очищення і в Нідерландах вже встиг стати основ­ним сортом, що йде на фасування. Інший білий сорт, Фонтане, який випробовується лише перший рік, найкраще підходить для смаження (картопля­ фрі) і виробництва чіпсів.
Аладін, середньостиглий, але ближчий до середньопізніх сортів, відзначився в цьому господарстві доброю врожайністю, високою стійкістю до хвороб (зокрема до парші) і добрими смаковими якостями.
Сорт Пікассо дістав визнання в Україні на державному рівні як стандарт для середньостиглих і середньопізніх сортів картоплі. За невеликої кількості в кущі (зазвичай від 10 до 12) бульби можуть доростати до великого розміру. Крім високої врожайності (40–50 т/га), сорт зарекомендував себе як високостійкий до хвороб та до спеки, з добрими смаковими якостями й тривалим терміном зберігання. «Цей сорт найдовше серед усієї нашої колекції зберігає стійкість до виродження, — додає Микола Гордійчук. — Багато хто вирощує його вже 5–7 років і не бачить зниження врожайності».
Середньопізній сорт Роко теж дуже сподобався гостям презентації; він теж не новий і набув широкої популярності серед багатьох українських картоплярів. Розкопавши кущі картоплі Роко, представники компанії «Агріко Україна» виймали до 20–25 чудових бульб — середніх і великих, добре вирівняних як за розміром, так і за якістю. Недарма він вважається одним з кращих в асортименті Agrico за врожайністю і тривалістю зберігання.
Завершилася презентація спеціальним пізньостиглим сортом для чіпсів Мустанг. На полі фермерського господарства сорт сформував велику кількість бульб, що свідчить про високу врожайність.

Б. Малиновський

Определитель вредителей и болезней ...
Thursday, 24 March 2016
Карманный справочник Определитель вредителей и болезней огурца
Визначник хвороб та шкідників карто...
Wednesday, 11 July 2018
Довідник кишенькоговго формату містить матеріали про найпоширеніші в Україні хвороби і шкідників картоплі.
Tuesday, 18 December 2012
Главная задача при посеве состоит в оптимальном размещении в почве семян сельхозкультур в целях создания наилучших условий для прорастания и развития растений и получения в конечном результате максимального урожая высокого качества....
Friday, 23 December 2011
Складна економічна ситуація наприкінці минулого року та на початку нинішнього поставила українських виробників баштанних культур перед вибором: вирощувати насіння перевірених сортів та гібридів, ціни на які значно зросли за рахунок різкого стрибка іноземної валюти, або здешевити виробництво, придбавши більш дешеве насіння. Шляхи вирішення цієї дилеми були поміт...
Текущий номер
Поиск
Авторизация
Логин
Пароль
Реклама

© Copyright 2009 - Ovoschevodstvo.com All Rights Reserved     |     Дизайн — Свердличенко Алексей     |     Програмирование — Хагшенас Хажир