Главное меню
Реклама

`

письма читателей

Доброго дня, шановні працівники редакції журналу!
Ми з чоловіком фермери. 15 років вирощували зернові, справи йшли погано, адже за СРСР надавали землі пасовиськ, пустирів, які ніколи навіть не орали. Врешті-решт ми їх покинули, а зараз обробляємо 3 га. От на них три роки тому ми почали займатися овочівництвом. Є ще й теплиця. Я дуже люблю працювати на землі та експериментувати.

Доброго дня, шановні працівники редакції журналу!
Ми з чоловіком фермери. 15 років вирощували зернові, справи йшли погано, адже за СРСР надавали землі пасовиськ, пустирів, які ніколи навіть не орали. Врешті-решт ми їх покинули, а зараз обробляємо 3 га. От на них три роки тому ми почали займатися овочівництвом. Є ще й теплиця. Я дуже люблю працювати на землі та експериментувати.
Тепер про врожай. Посіяла огірок Мамай F1 (насіння ще залишилось і на цей рік), дуже задоволена. Висіяла рядочками, міжряддя — до 1 м. Зробила борозенки, після висіву вкрила соломою (вона має бути не дуже довга), полила добряче водою, щоб солома спресувалася і вітром не розвівалася. Забула ще сказати, що перед висівом обробила, точніше пофарбувала насіння Престижем. Обробляти ним почала все, що висіваю. Користуюся цим препаратом 8 років — раніше обробляли лише картоплю, а згодом проекспериментували з насінням. Престиж захищає від шкідників у землі, на сходах, стимулює ріст рослин, захищає від хвороб. Я хочу порадити читачам не боятися ним користуватися.
Тепер повернімося до огірків. Навіщо я присипала їх соломою? Коли велика посуха, солома тривалий час тримає вологу. Останніми роками в нас на Київщині така спека, а волога тримається до 1,5 тижнів. За поливу один раз в півтора тижні та за обробки Престижем я їх жодного разу не кропила, але перші огірочки ми все-таки не вживали. Вважаю, що краще не вживати перший урожай, аніж під час плодоношення кропити від хвороб та шкідників. Урожаєм огірка Мамай F1 дуже задоволена, раджу всім його вирощувати, насіння роздаю друзям.
Цибулею-однорічкою Гірей також задоволена. Розповім про свій метод. Змішую насіння цибулі і моркви. У пробці пластикової пляшки цвяшком роблю дві дірочки — невеликі, щоб насінина цибулі пройшла. Морква в такі дірочки проходить вільно, а цибулька не висівається густо. Насіння фарбую Престижем: розкладаю на газеті й по краплі капаю, перемішую, щоб пофарбувалося, потім просушую, засипаю в пляшку, роблю борозенки і, притискаючи пляшку, висіваю. Таким способом можна засіяти дуже велику площу і поділитися ще з кимсь насінням. Виростає шикарна морква разом із красивою цибулею. Чому змішую з морквою? Розповідаю. Цибулька сходить довше, а коли зійде, то така тоненька, що її дуже важко полоти, бо бур’ян сходить раніше. А морква вискакує перша, тож по ній можна бодай вулички прополоти.
Секрет ще й у тому, що моркву проривати не потрібно, бо вона й так рідкувата. А коли вона росте, земля розпушується й цибуля дуже цьому рада. В середині липня я цибулю валяю й вибираю, коли цибулиння ще не до кінця висихає. Вириваю разом з гичкою і викидаю на горище — так вона краще зберігається.
Кукурудза Тронка F1 родить красива й смачна. Єдине, що необхідно вирахувати, то це час, коли треба висаджувати розсаду (насіння висіваю в стаканчики з-під пива). Вік розсади на момент висадки в ґрунт має становити 2 тижні, не більше. А урожай буде найперший. Навіть на базарі ще немає, а ми вже їмо. Далі висаджую вже в ґрунт, ще чотири рази, через кожні 3 тижні. Родить аж до жовтня!
Перець Атлант висіяла в теплицю 17 березня. Сіяла теж пляшкою. Було три дірочки, трохи більші за розміром. Вийшло ріденько, пікірувати не треба було. Зійшов через 2 тижні. Розсаду висаджувала вже з бутонами, адже якщо не пікірувати, вона не хворіє і не витрачає час на те, щоб набрати сили. Схема посадки — 40х40 см: виходить густенько і рослини не так пече сонце.
Тепер дійшла черга до капусти. Хочу, щоб ви обов’язково це надрукували в журналі. Користуватися цим методом я навчила півсела.
Насіння капусти Віват F1 також обов’язково обробляємо Престижем, він захищає від шкідників до 8 листочків, а далі обробляємо іншими препаратами. Насіння так само розкладаю на газетці й не розведеним водою Престижем (обов’язково чистим) фарбую у червоний колір. Потім роблю неглибокі ямки (2 см) за схемою 40х60 см і кидаю по насінині, бо схожість у гібридів не може бути нижча за 96–98%. (Ну як хто хоче, то може кидати й по дві.) Капусту висіваю, вирощую безрозсадним способом. Пізню капусту висівати треба з 5 по 14 травня. Люди часто нарікають, що на полі капуста є, а біля хати немає. А причина в тому, що після пересаджування розсади рослини ще два тижні хворіють, поки не приймуться. Шкідників на капусті, обробленій Престижем, під час сходів немає, а це найголовніше. Потім ми кропимо всього 3–4 рази за весь сезон. У чому секрет? На 10 л води додаємо 1 л меляси (патока цукрового буряку) і додаємо пестицид. Перший раз кропимо препаратом Маршал, другий — Матч, третій — Енжіо. Річ у тім, що завдяки мелясі листячко з капусти вкривається плівкою — ефект прилипача, але набагато краще.
По-перше, завдяки масляній основі і солоду меляса тримається 2–3 тижні, а я зрозуміла, що річ не в тім, чим кропити, а в тім, що має прилипнути. Вона не змивається навіть росою і дощами. Дощами до 2 тижнів — це точно, а коли сухе літо, то місяць, або й довше. За рахунок прилипання довше діє препарат, через це ми навіть на полі капусту кропили торік 3 рази.
По-друге, на основі меляси виготовляється багато біопрепаратів і стимуляторів росту.
По-третє, прилипають летючі шкідники, у тому числі й блішки.
Ще хочу сказати, що всі гібриди, які ви висилали, не потребують жодних підживлень, окрім того, що всі роблять перед оранкою. Це гній, який вноситься в розумних межах. Ці гібриди, та й багато інших, — сильні рослини від природи.
Мало не забула порадити читачам висівати моркву і столовий буряк на зберігання з 10–15 червня. Річ у тім, що вегетаційний період цих рослин — 90–120 днів, а в нас вони ростуть з квітня, і порахуйте, скільки вони ростуть. Нікому не повірю, що не зійдуть, бо сіємо на полі, адже землю обробляємо тільки перед висівом — грядочка гуляє і чекає свого часу. До того ж в цей період вже не літає морквяна муха, що псує моркву. Спробуйте — не пошкодуєте, а я буду рада, що комусь допомогла порадами.
До побачення,

Леся Безкровна,
с. Іванівка Київської обл.

Добрий день, шановна редакціє!
Три роки передплачуємо ваш журнал. Раді з того, що вчасно підключилися до сортовипробування насіння компанії «Наско». Як агроном скажу, що якість насіння заслуговує на найвищу оцінку. Цибулю Гірей вирощували розсадним способом. Розсаду висадили на початку травня в ґрунт під агроволокно. Через кожні сім днів знімали агроволокно і проводили вологозарядкові поливи з наступним укриванням грядки. Червень і липень були надзвичайно спекотні. Доводилося час від часу поливати грядку. Цибуля вродила середніх розмірів, смакові якості високі. Ласували листопад — грудень. Залишили половину насіння і п’ять цибулин, щоб вивчити, який термін її зберігання.
Минулого року вирощували цибулю Емір. Посіяли в ґрунт дуже рано ручною сівалкою. Двічі підживлювали розчином курячого посліду з попелом. Урожай добрий, цибуля лежка, соковита, смакові якості високі.
Влітку цього року виростили власне насіння цибулі. Насінник довелося поливати, міжряддя мульчували лушпинням соняшнику. Незважаючи на спеку і бездощів’я, насіння зібрала в достатній кількості.
Огірки Мамай F1 вирощували два сезони, висаджували рядами. Міжряддя — 1,8 м, інтервал в рядку — 20 см. Сходи — 100%. Поливали по канавках. 20 см від рядка з обох боків робили канавку і шлангом поливали холодною водою зранку, до 11-ї години. Після четвертого збирання огірків кожні 8–10 днів підживлювали під корінь кожну рослину курячим послідом із попелом (розчин — 0,5 л на рослину) і промивали 1 л підігрітої води. Рослини були міцні, дуже рясні. Огірки збирали вранці і ввечері, щоб не переростали. Консервовані, мариновані, пряного посолу, будь-які — пальчики оближеш. Аяксу не поступаються. На ринку свіжими розкуповувалися без затримки. Зовнішній вигляд цього огірка каже сам за себе. Пікулі, корнішони, зеленці, навіть ті, що переросли, —  завжди смачні, аж солодкі. Плодоносили до початку жовтня. Правда, щоб примусити їх плодоносити до відростання нових стебел, довелося підживлювати і поливати. Хвороб не було ніяких.
Перець Атлант. Висіяли на розсаду 20 лютого. Проросла кожна насінина. Висаджували в ґрунт рослини з бутонами під агроволокно. Урожай був дуже раннім. Рослини дуже рясні. Літо спекотне. Поливали в міжряддя. Схема посадки — 50х30 см. У міжряддях була канавка, по якій поливали рослини — раз на тиждень так, щоб повністю зволожити всю грядку. Через добу після кожного поливу ґрунт обов’язково розпушували. Підживлювали кожні 10–12 днів. Неймовірно високоврожайний сорт (якщо з ним працювати як слід). Вистачило і на ринок, і для себе. Огірки смачні свіжі, заклали в морозильну камеру, консервували... Вистачило на все. Чудовий сорт, особливо для тих, у кого город біля річки чи ставка. Клімат дуже змінився, і в умовах Полтавської області без поливу нічого не виходить.
Капуста Гілея F1. В ґрунт висадили розсадою під агроволокно. Грядку формували за схемою 50х35 см. У кожну ямку лили 0,5 л води. Через добу зняли агроволокно, сильно залили ґрунт і знову накрили. Прижилася стовідсотково.
Рання капуста на 80% пропала від капустяної мухи, а Гілея вціліла.
Поливали літо й осінь. Рослини були інтенсивного зеленого кольору зі свіжими восковими листками. Довелося боротися із попелицею багатьма обприскуваннями. Якщо капуста пізніх сортів «ледь жевріла» через таку спеку, то Гілея «мужньо трималася» і росла. Виросли качани масою 2,5–3,5 кг. Дуже добрі і для квашення, і для салатів у свіжому вигляді. Більш м’які, ніж пізні сорти, приємніші на смак, соковиті. Зберігаються добре. Температура зберігання — 2…3°С.
Висновки:
1. Насіння фірми «Наско» заслуговує тільки на похвалу за високі посівні якості.
2. Високі смакові якості цих сортів і гібридів не поступаються відомим голландським, а подекуди й кращі.
3. У зв’язку зі зміною клімату в бік потепління обійтися без поливу не можна. Тільки полив!


Катерина Вітер,
смт Чутово Полтавської обл.

Шановна редакціє, добрий день!
Передплачую «Овощеводство» майже з першого року видання. Ваш журнал — моя настільна  книга. Дуже вдячна за насіння, яке я отримала від редакції. Задоволена і якістю, і врожайністю.
Цибуля Гірей. Схожість — 100%. Незважаючи на посуху, урожай був добрий. Щоправда, багато поливала.
Капуста Гілея. Висіяла просто в ґрунт. Тобто безрозсадним способом. Поливала. І капуста віддячила врожаєм. Смакові якості відмінні. Схожість чудова.
Перець Атлант. Розсаду вирощувала у плівковій теплиці. Була чудова! Пересадила на постійне місце вирощування. Підживлювала, поливала. Урожай чудовий.
Вдячна журналу «Овощеводство» і компанії «Наско» за те, що дали можливість виростити чудові сорти овочів. А це велика допомога у такий нелегкий час, та ще й пенсіонеру з невеликою пенсією.
Дай, Боже, всім вам здоров’я, радості, успіхів у всьому!

Ніна Глузд,
с. Хрещате Чернігівської обл.

ВИЙШОВ З ДРУКУ ЖУРНАЛ "ОВОЧІВНИЦТВО...
Friday, 14 December 2018
Грудневий номежурналу "Овочівництво" №12(163) 2018 вийшов з друку і чекає на читачів. За питаннями купівлі журналу телефонуйте у ВІДДІЛ ПЕРЕДПЛАТИтел.: +38 (044) 499-97-69 (68), +3...
Визначник хвороб та шкідників карто...
Wednesday, 11 July 2018
Довідник кишенькоговго формату містить матеріали про найпоширеніші в Україні хвороби і шкідників картоплі.
Wednesday, 10 June 2015
СРАВНИТЕЛЬНАЯ ОЦЕНКА СОРТОВ ЗЕМЛЯНИКИ САДОВОЙ УКРАИНСКОЙ И ЗАРУБЕЖНОЙ СЕЛЕКЦИИ
Tuesday, 06 December 2011
Вот и закончился нелегкий для овощеводов сезон 2008/09. По традиции его завершили специализированные выставки. Уже в шестой раз во Львове прошла выставка Насіння та реманент, а в Киеве Овощи и фрукты Украины-2009. Причем обеим сопутствовали специализированные конференции....
Текущий номер
Поиск
Авторизация
Логин
Пароль
Реклама

© Copyright 2009 - Ovoschevodstvo.com All Rights Reserved     |     Дизайн — Свердличенко Алексей     |     Програмирование — Хагшенас Хажир